Фітнес зал

 

Чи можна знайти в усьому цивілізованому світі людини, яка б хоч раз в житті не чув слово «фітнес»? Навряд чи. Фітнесом активно займаються, на фітнесі роблять великі гроші, справі фітнеса навіть присвячують своє життя. Звичайно, чимало і людей, які досить скептично ставляться до цього напряму в спорті. І дарма.

Фрази типу «сьогодні увечері я йду на фітнес», «займайтеся фітнесом», «оздоровите свій організм за допомогою фітнеса» сьогодні ми чуємо з усіх боків. Так що ж він таке, цей всемогутній фітнес, яке його визначення?

І ось тут - парадокс. Справа в тому, що до цих пір немає ані чіткого визначення поняття «фітнес», ні хоч би чіткій класифікації занять, які включає фітнес.

Виходить нехитре визначення: фітнес - поняття дуже широке. А все-таки давайте спробуємо розібратися з цим широким поняттям і розглянути його з усіх сторін.

Для початку звернемося по допомогу до англо-російського словника. Корінь слова фітнес «фіт», в перекладі з англійської означає поняття «здоровий». Так що легко можна зробити висновок про те, що заняття фітнесом направлені на підтримку або поліпшення, зміцнення здоров'я. З цим ніяк не посперечаєшся. Отже, одну, найголовнішу характеристику фітнесу ми вже дали: фітнес - це комплекс фізичних вправ, спрямований на зміцнення всіх систем організму.

Фітнес-програм існує велика кількість, вони, як правило, безпечні і складені так, щоб витягнути максимум користі для людського організму. Основною метою абсолютно всіх є не просто досягнення яких-небудь спортивних результатів, а привчання людей до фізичної активності, до ведення здорового способу життя.

Програми спеціально розроблені досвідченими тренерами, лікарями, спортсменами, дієтологами та іншими професіоналами в даному питанні, які могли допомогти в складанні якнайкращого комплексного підходу до оздоровлення організму.

Тобто фітнес - це результат напрацьованого за багато років досвіду фахівців на спортивному поприщі. Ось ми і отримали ще одне визначення.

Фітнес пропонує не тільки заняття фізичною культурою, але і свою власну філософію способу життя, певну систему цінностей. Для того, щоб бути здоровим, необхідно виробляти позитивне відношення і до світу, і до себе. Гармонія душевна безпосередньо пов'язана з гармонією зовнішньої.

Ось це завдання, в числі інших, і вирішує фітнес. Філософія фітнеса учить жити повноцінним життям, радіти собі і навколишньому світу, щодня відкривати для себе нові стимули, цілеспрямовано йти до поставленої мети.

Кожна окремо взята людина - це мікрокосмос, він унікальний, неповторний. Двадцяте століття практично зробив з особи людини культ, звів її на п'єдестал.

Збалансована гармонія миру внутрішнього з світом зовнішньому стоїть на першому місці, є першорядним завданням, в рішенні якої людині допомагає фітнес. Усвідомити свою унікальність, індивідуальність, розвинути в собі свої найкращі якості, як фізичні, так і духовні, - ось що таке займатися фітнесом, а зовсім не бездумно виконувати комплекс вправ.

Відкрити для себе мир фітнеса - значить, зробити перший крок до дослідження власної особистості, почати прагнути до єдності душі, розуму, тіла. Прийняти себе, почати позитивно, без ворожості ставитися до навколишнього світу - значить, пройти підлогу дорогі на шляху до успіху, до досягнення мети.

Фітнес - це не хобі і не захоплення, це - ціла філософія життя.

Заняття фітнесом такі гармонійні і естетичні, що це створює відчуття свята. Людина сама по собі прекрасна від природи, і фітнес це зайвий раз підкреслює.

Перетворите себе - і перетвориться навколишній вас світ, ви зможете розрізняти його з тих фарбах, тонах і півтонах, яких ніколи раніше не бачили, а, можливо, просто не помічали.

І все ж повернемо хід думки з філософських мандрів на вихідну позицію, і постараємося дати відповідь на питання, поставлене на самому початку статті: що ж являє собою фітнес?

Отже, фітнес - це:

• активний спосіб життя;
• багаторічний досвід фахівців, втілений в спеціально розроблених програмах фитнес-занять, абсолютно безпечних, складених спеціально для підтримки і зміцнення здоров'я людини;
• система тренувань і особливий спосіб життя, який забезпечує хороше самопочуття і позитивний погляд на світ;
• ціла життєва філософія, яка допомагає людині пізнати себе, свою особистість, досягти гармонії внутрішнього світу, і навчитися позитивно відноситися до світу зовнішнього;
• відмінний спосіб продовження молодості.