Фітобар

 

Здоровий спосіб життя, як поняття охоплює більшість аспектів нашій повсякденній діяльності, у тому числі: правильне і різноманітне харчування, повна гармонія з навколишнім світом, близьке спілкування з рослинним і тваринним світом, спілкування з людьми в колі однодумців, творчість і звичайно ж самовдосконалення, самоаналіз і постійне духовний розвиток. Дані аспекти, звичайно, зумовлюють прагнення до ідеалу, але завжди потрібно мати мету, до якої будеш прагнути. Якщо ваші цілі складаються з вищеназваних складових, то ви на правильному шляху, і будьте впевнені - Ваша життя буде наповненим, щасливим і яскравою.

На сьогоднішній день у світі немає абсолютно здорових людей. Практично в кожної людини є хронічні захворювання і з віком вони набувають все більш яскравий характер, додаються нові захворювання на тлі поступового отруєння лікарськими препаратами, антибіотиками, знеболюючими та ін

Фітотерапія це реальне засіб підтримання здоров'я і оздоровлення всього людства. Чим ближче ми до природи - тим менше ми будемо хворіти! Щоб бути здоровим треба жити в злагоді з природою і самим собою. Прагнучи задовольнити свої потреби, ми в більшості випадків не помічаємо, що втрачаємо більше, ніж купуємо в процесі виживання та існування в сучасному світі.

Рослини володіють величезною силою, яку вони можуть передати нам. Ця сила у нас під ногами, треба тільки знати про існування цієї сили, а також як правильно нею скористатися.

Сьогодні фітотерапія, застосування Нутрицевтики і парафармацевтики отримали новий поштовх у розвитку. З'явилося багато нових науково-дослідних інститутів з біоінженерії, що займаються розробкою біологічно активних добавок, нутрицевтиків, ефективно відновлюють здоров'я людини, вивченням властивостей рослин і трав і їх впливу на організм людини. Це відіграє вирішальну роль у нашому суспільстві, при обліку загальносвітовий екологічної катастрофи та впливу цього на здоров'я кожної людини. На сьогоднішній день у світі немає абсолютно здорових людей. Практично в кожної людини є хронічні захворювання і з віком вони набувають все більш яскравий характер, додаються нові захворювання на тлі поступового отруєння лікарськими препаратами, антибіотиками, знеболюючими та ін

Історично склалося так, що у світі існують дві медицини: Східна і Західна. Між двома цими медицині існує значна різниця.

Західна "традиційна" медицина - наука про хвороби:
грунтується на вивченні питання: "Як те чи інше вже наявні захворювання протікає в організмі?". Будь-яке захворювання розглядається з позиції "Як це відбувається?".
Виникнення і розвиток хвороби - результат боротьби між захисними силами організму і зухвалим хворобу порушенням, прояв неврівноваженості між Інь і Ян або результат внутрішніх причин, існуючих усередині людського організму.

На Сході вважають, що можна бути здоровим все життя, але для цього потрібно мати певні знання.

Сама перша медична книжка у Китаї з'явилася в 500 роках до нашої ери і називалася вона «Лечебник імператора Хуанді». У В'єтнамі документально підтверджена історія фітотерапії починається з епохи короля Хун (2879 р.до Р.Х.). Але задовго до цієї дати люди, використовуючи рослини в їжу, визначали й їх лікувальну дію.

Наприклад, куркуму традиційно додавали до страв з риби для усунення специфічного запаху і одночасно відзначали появу відчуття приємного тепла у животі, поліпшення процесів травлення і засвоєння їжі. Надалі такі лікувальні ефекти куркуми почали застосовувати в медицині.

Рецепти східних препаратів складалися протягом багатьох тисячоліть. Щоб досягти досконалості, протягом багатьох століть проводилися експерименти, у яких брали участь кращі в світі терапевти і хірурги, що вивчали дію елітних складів на органи і системи людини.
У результаті рецепти були доведені до найвищої досконалості.

Багато препаратів здатні створити в організмі дорослої людини баланс, уповільнити біологічний хід годинника організму, а тим самим відсунути кордон старіння організму і продовжити життя.

Фітотерапія - один з основних і найбільш відповідальних методів лікування, що застосовувалися здавна. Використовуючи в якості ліків трави, східні лікарі управляють природними зв'язками, щоб відрегулювати дисбаланс, викликаний надлишком або нестачею енергії Ци в тілі.

Трави класифікують:
• за їх енергій;
• за смаком;
• за тенденціями "опускатися" або "підніматися";
• за їх спорідненості конкретним областям енергетичної системи.

Хоча кожен елемент у фітокомпозицій володіє своєю тенденцією підвищувати або знижувати внутрішню Ци, те, яким чином суміш у цілому буде вести себе в тілі, визначається переважною загальною енергією всього трав'яного складу. Правильно встановивши категорії використовуваних трав, лікар повинен вибрати ті з них, які володіють природним спорідненістю з частинами того тіла, яке він збирається лікувати.

Чотири енергії рослин:
• жар і тепло (Ян);
• прохолода і холод (Інь).

Ті кошти, котрі, як показав час усувають причину, що викликала гарячо-повну-янской хвороба, вважаються холодними або иньской. Ті ж, які лікують і полегшують холодну порожню інськую хвороба, вважаються гарячими або теплими - Янський.

П'ять смаків препаратів з трав пов'язують з теорією 5 Елементів:
зігріваючі:

• гострий (стимулює роботу органів);
• солодкий (тонізує);
охолоджуючі:
• кислий (надає пом'якшує дію);
• гіркий (направляє ци вниз);
• солоний (сприяє скороченню м'язів);
Деякі трави поєднують кілька смакових відтінків: так, назва ву вей цзи (ягоди лимонника) буквально означає "плід з п'ятьма смаками". Ці властивості також визначають, на які органи діє рослина:
• тепле піднімається або спливає, тому гострі й солодкі трави впливають на зовнішні органи та органи, розташовані вище пояса;
• холодне тоне, тому кислі, гіркі і солоні трави ефективно діють на внутрішні органи, розташовані нижче пояса.